W sklepie Mennica Premium zainwestujesz w metale szlachetne w postaci inwestycyjnej. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do inwestorów prywatnych, którzy chcą bezpiecznie ulokować oszczędności. Prowadzimy sprzedaż takich wyrobów jak sztabki złota, monety kolekcjonerskie czy złote monety bulionowe.

W naszej ofercie posiadamy przede wszystkim walory od największych mennic jak The Perth Mint, The Royal Mint, Austrian Mint, Rand Refinery, Valcambi, United States Mint, Pamp, Heraeus czy Argor – Heraeus. Oferujemy również srebrne monety bulionowe, sztabki srebra czy możliwość zakupu platyny w formie inwestycyjnej.

Dlaczego warto inwestować w złoto i srebro z Mennicą Premium?

Nasza mennica stara się utrzymywać wysokie stany magazynowe najpopularniejszych walorów inwestycyjnych, co przekłada się na bardzo krótkie terminy realizacji, które zaczynają się już od 24 godzin. W naszej ofercie posiadamy przede wszystkim produkty od producentów posiadających akredytację LBMA, co jest bardzo istotne przy inwestycji w złoto czy srebro. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wszystkich Klientów, dlatego posiadamy bardzo szeroką ofertę, która jest dopasowana do każdego budżetu. Kupisz u nas sztabki złota 1 g, jak również takie, które ważą 1 kg. Dbamy o najwyższą jakość oferowanych walorów, dlatego współpracujemy tylko z największymi mennicami świata. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży metali szlachetnych pozwala nam na pomoc naszym Klientom w formie bezpłatnych konsultacji dotyczących decyzji, jakie złote monety czy sztabki najlepiej kupić.

Dlaczego warto inwestować w złoto i srebro?

Metale szlachetne już od tysięcy lat są sposobem na ochronę siły nabywczej oszczędności. Złoto czy srebro w odróżnieniu od tradycyjnych walut nie może być nieustannie drukowane co w długim terminie prowadzi do utraty ich wartości. Dlatego inwestorzy w obawie o ciężko wypracowany kapitał coraz chętniej lokują kapitał w złocie czy srebrze, które były w stanie przetrwać wszystkie dotychczasowe kryzysy finansowe. Wraz z biegiem czasu ograniczona dostępność metali szlachetnych również przełoży się na jeszcze większy wzrost ich ceny. Złoto w formie fizycznej to również doskonała polisa ubezpieczniowa na najbardziej eskretmalne sytuację i świetne zabezpieczenie na spokoją emeryturę. Sens inwestowania dobrze podsumowuje pewien cytat J. P. Morgan’a z 1912 r.  „Złoto to pieniądz, wszystko inne to kredyt”.

Pragniesz połączyć inwestycję z kolekcjonowaniem? Idealnie trafiłeś!

Mennica Premium to również miejsce, gdzie kupisz srebrne monety kolekcjonerskie, jak i złote z całego świata. Z uwagi na naszą wieloletnią obecność na rynku jesteśmy w stanie zaoferować wszystkie najpopularniejsze monety kolekcjonerskie, których wartość jest nie tylko uzależniona od wartości kruszcu, ale także wartości numizmatycznej. Dla wielu inwestorów, którzy posiadają w swoim portfiolio już srebrne monety bulionowe czy sztabki srebra, naturalnym krokiem jest wejście w świat numizmatyki. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz wszystkie najpopularniejsze srebrne serie kolekcjonerskie, jak i monety określane jako super premium. Czym się różnią monety super premium od kolekcjonerskich z niskim premium? Przede wszystkim super premium to walory wydawane w bardzo niskich nakładach i cechujące się doskonałą jakością wykonania. Bardzo często określa się je jako „małe dzieła sztuki” i jest w tym wiele prawdy, gdyż nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie niesamowitych efektów wizualnych. Jak się też okazuje, część z tych monet może się okazać świetną inwestycją, które jest w stanie przynieść nawet kilkaset procent zysku!